Spor Lisesi Hazırlık Kursu 2023

Spor Lisesi Hazırlık Kursu

Spor Lisesi Hazırlık Kursu

13 Yıllık Spor Kulübü tecrübesiyle hem Spor Lisesi hem de Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu sınavlarına hazırlayacak kurslarımız 2023 yılı itibariyle başladı.

Ortaokuldan Liseye geçecek öğrenciler, İstanbul’da ki 5 adet bulunan spor lisesine hazırlayacak olan Spor Lisesi Hazırlık Kursu sayesinde spor lisesini kazanmaya çalışacaklardır.

Anadolu yakasında 4 adet, Avrupa yakasında 1 adet olmak üzere toplam 5 Spor Lisesi vardır.

Anadolu Yakasındaki spor liseleri Kadıköy ( Fikirtepe), Sultanbeyli, Beykoz ve Ataşehir (Küçükbakkalköy)’de, Avrupa Yakasındaki spor lisesi ise Büyükçekmece ilçesindedir.

Spor Lisesi Hazırlık Kursu Hakkında

Spor Lisesi Hazırlık Kursumuz Kadıköy ilçesinde ki Fikirtepe kampüsümüzde gerçekleşmektedir. Nizami ölçülere sahip spor salonumuzda spor lisesi sınavına girecek olan öğrenciler için okulların özel yetenek sınavı ile alacağı parkurlar hazırlanmaktadır.

Spor Lisesi Hazırlık Kursuna katılmak ve detaylı bilgi almak için bizlere 0216 346 75 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İstanbul’daki Spor Liseleri Listesi

Kadıköy Spor Lisesi ( Kadıköy – Fikirtepe)
Türkiye Futbol Federasyonu Meral-Celal Aras Spor Lisesi (Beykoz)
İstanbul Prof. Faik Somer Spor Lisesi (Ataşehir)
Ruhi Sarıalp Spor Lisesi (Büyükçekmece)
Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi (Sultanbeyli)

Spor Lisesine Nasıl Başvuru Yapılır?

2022-2023 eğitim öğretim yılında Spor Lisesi Yetenek Sınavına girmek isteyen (Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında bitiren) öğrenciler öğrenim görmek istediği okul türlerinden en fazla 3 (üç) farklı okul müdürlüğüne açıklanan resmi çalışma takviminde belirtilen tarihler arasında e-Okul üzerinden başvuruda bulunabilecektir. Ayrıca internet üzerinden başvuru yapmayan veliler EK-1 Formu doldurup imzalı olarak sınavına girmek istediği okul müdürlüklerinden birine başvuruda bulunması halinde veli adına okul müdürlüğünce öğrencinin bireysel başvurusu yapılabilecektir.

İletişim

Milli Eğitim Bakanlığı